Święta na ludowo, jak u Tetmajera

9.12, g. 11:00 ➸ warsztaty dla dzieci

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6–12 lat w ramach cyklu „Z rodziną do muzeum”
Prowadzenie: Grzegorz Wojturski

Spotkanie będzie okazją do poznania przez dzieci najróżniejszych obyczajów wiejskich – czasem dziwnych i rzadko występujących w podkrakowskiej czy szerzej małopolskiej wsi, tak bliskiej młodopolskiemu artyście i gospodarzowi – Włodzimierzowi Tetmajerowi. W trakcie zajęć plastycznych uczestnicy wykonają kilka prostych przedmiotów związanych ze świętowaniem Bożego Narodzenia na wsi.

Spotkanie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja@mnwr.pl lub 71 372 51 48 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00). Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu.