Styczeń w Pawilonie Czterech Kopuł.

7 stycznia, sobota, godz. 11.00

Keith Haring. Sztuka ulicy, ulica sztukiwarsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat prowadzi Beata Stankiewicz-Szczerbik.

Cykl: Pociąg do sztuki. Hamburger Bahnhof

Czy w mieście, na ulicy można znaleźć prawdziwą sztukę? Jak ją rozpoznać? Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poczuć się jak uliczni artyści i stworzą wspólne dzieło – Mural Dzieci.

Zapisy od 2 stycznia w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 /7127181 lub pod adresem mailowym: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl.

8 stycznia, niedziela, godz. 11.00

École de Paris, czyli cudzoziemcy w Paryżu wykład Iwony Gołaj

Cykl: Kurs historii sztuki. Klasycy nowoczesności

Mianem tym określa się międzynarodową społeczność artystów w Paryżu, którzy przyjeżdżali z różnych części świata (np. japoński artysta – Tsuguharu Fujita /1886-1969/), ale głównie z środkowo-wschodniej Europy i osiedlali się – najczęściej na Montparnassie – od początku XX wieku do wybuchu II wojny światowej. Podczas wykładu przedstawieni zostaną  wybrani, najważniejsi artyści L’École de Paris w tym: Amedeo Modigliani (1884-1920) Mojżesz (Moïse) Kisling (1891-1953), Chaїm Soutine (1893-1943).

Pawilon Czterech Kopuł, Kopuła Północna

13 stycznia, piątek, godz. 17.00

W piątek o piątejoprowadzanie po wystawie czasowej

W każdy piątek o piątej, o każdej porze roku, każdy może przyjść na otwarte oprowadzanie. Zapraszamy!

Wstęp z biletem na wystawę czasową lub łączonym

14 stycznia, sobota, godz. 16.00 / 14 January, Saturday, 4.00 pm

’Each object has its meaning’. Creations of Władysław Hasior Lecture in English by: Aleksandra Paterman

Cykl / Series: Polish Contemporary Art for Beginners

His works shock and delight at the same time, religious symbols combined with trash arouse extreme emotions and compel audiences to ask questions about the nature of art and freedom in the artistic language of expression. Let’s meet Władysław Hasior – an unique Polish artist who was inspired by broken objects, vivid folklore and live fire.

Projekt realizowany we współpracy z Wrocławską Fundacją Filmową – organizatorem cyklu Polish Cinema for Beginners

Four Domes Pavilion, The North Dome

Free entrance

15 stycznia, niedziela, godz. 11.00 i 13.00

Wielobarwne portretywarsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-5 lat prowadzi Alicja Abramowicz

Cykl: Pociąg do sztuki. Hamburger Bahnhof

Muuu! Które zwierzątka sportretował Andy Warhol? Oczywiście, to krowy! Widzicie, jakie są kolorowe? Zapraszamy na spotkanie z krówkami i innymi zwierzętami, które wspólnie przemienimy w wielobarwne dzieła sztuki!

Zapisy od 9 stycznia w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 /7127181 lub pod adresem mailowym: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl.

20 stycznia, piątek, godz. 17.00

W piątek o piątejoprowadzanie po wystawie czasowej

Wstęp z biletem na wystawę czasową lub łączonym

22 stycznia, niedziela, godz. 11.00 i 16.00

Do czterech razy sztuka!oprowadzanie tematyczne Aleksandry Paterman

W jednym z czterech oddziałów Muzeum Narodowego, pod czterema kopułami opowiemy o czterech dziełach sztuki z naszej wystawy. Bo trzy to za mało. A do czterech razy sztuka!

Pawilon Czterech Kopuł

Wstęp z biletem na wystawy

27 stycznia, piątek, godz. 17.00

W piątek o piątejoprowadzanie po wystawie stałej

Pawilon Czterech Kopuł

Wstęp z biletem na wystawę stałą

28 stycznia, sobota, godz. 16.00

Peggy Guggenheim i jej wenecka kolekcja sztuki – wykład Iwony Gołaj

Cykl: Gdy prywatne staje się publiczne. O kolekcjonerach sztuki współczesnej

Ostatni  wykład z cyklu  przybliży  dzieła  Muzeum  Sztuki Współczesnej, prezentowane  w Palazzo Venier dei Leoni w Wenecji. Znajdują się  w nim  największe dzieła kubizmu, malarstwa  metafizycznego, awangardowej rzeźby, surrealizmu i amerykańskiego ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Zbiory Muzeum bazują na  prywatnej kolekcji Peggy Guggenheim przekazanej przez nią w 1976 roku na rzecz Solomon R. Guggenheim Foundation.

Pawilon Czterech Kopuł, Kopuła Północna