Muzyczny piknik sąsiedzki z Kapelą Smyki

7.10, g. 17:00

Piknik wieńczący wystawę „Nie zapomnisz. Pamięć, pamiątka, pamiętnik”

Koniec wystawy poświęconej pamiątkom to okazja do wspólnego pikniku w muzealnym ogrodzie, gdzie przy akompaniamencie muzyki na żywo będzie można cieszyć się ostatnimi promieniami jesiennego słońca. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą własnych koców i koszy piknikowych. W razie niesprzyjającej pogody spotkanie odbędzie się wewnątrz Muzeum.

Spotkanie w Muzeum Etnograficznym. Wstęp wolny.

Fot. Piotr Fiuk

Kapela Smyki wykonuje polskie utwory ludowe, tradycyjne pieśni dolnośląskie oraz kompozycje stylizowane. Zespół występował na wielu festiwalach, m.in. Festiwalu Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym, Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Strzegomiu czy Festiwalu Ziemia i Pieśń w Szprotawie, gdzie dwukrotnie zdobył Grand Prix. W 1995 r. Fundacja Kultury Wsi przyznała Kapeli prestiżową nagrodę Szczebel do kariery za propagowanie w kraju i za granicą polskiego folkloru.
Grupa koncertowała także za granicami kraju, m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Danii, Szwecji oraz wielokrotnie w Czechach, Słowacji i na Węgrzech.
W 2023 zespół obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Założycielem oraz kierownikiem Kapeli jest Zygmunt Maleszka.