Katarzyna Kozyra: „Kastrat / Il Castrato” – spotkanie z artystką i pokaz filmu

22.10, g. 16:00

Spotkanie z artystką i pokaz jej filmu jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)”

Punktem wyjścia do rozmowy z Katarzyną Kozyrą –  jedną z najbardziej znanych polskich artystek – będzie zarówno prezentowany na wystawie „Szaleństwo rokoka!” zapis performance’u Sen córki Linneusza, jak i pokazany jednorazowo dla potrzeb tego spotkania film Kastrat / Il Castrato. W obu realizacjach artystka wciela się w tytułowe role. W Il Castrato analizuje stereotypy związane z funkcjonowaniem „męskości” i „kobiecości”, podejmując w przejmujący sposób problem ciała jako kostiumu kulturowego. Natomiast córka Linneusza w jej wydaniu to uosobienie idei oświeceniowych i kobiecej emancypacji.

Spotkanie w immersyjnej Pawilonu Czterech Kopuł, wstęp wolny. Uwaga, wydarzenie tylko dla widzów dorosłych.
Obowiązują zapisy w tygodniu poprzedzającym spotkanie: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub tel. 71 712 71 81. Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona.

Fot. Kasia Szumska

Z uwagi na to, że spotkanie odbywać się będzie w sali immersyjnej, od godziny 15:50 wejście na wystawę „Szaleństwo rokoka!” będzie możliwe tylko przez dziedziniec.