Artystyczna podróż z MPK Wrocław

Wrocławskie MPK to ekologiczny, wygodny i tani sposób transportu. Dzięki umowie z Muzeum Narodowym we Wrocławiu udało się połączyć siły, aby stworzyć niezwykłą artystyczną podróż.

W 100 autobusach i tramwajach we Wrocławiu można zobaczyć plakaty do wystawy „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.), przedstawiające prace współczesnego artysty Volkera Hermesa.

Artysta wyszukuje dawne portrety i następnie je przetwarza, demaskując próżność portretowanych. Obrazy promujące wystawę w Pawilonie Czterech Kopuł bazują na portretach ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu przedstawiających Dietricha Adolfa von der Recke i jego żonę Henriettę. Parę namalował ok. 1760 roku nieznany malarz śląski.

Podróżując autobusami i tramwajami, mieszkańcy Wrocławia i turyści mogą nie tylko się przemieszczać, ale także odkrywać sztukę na nowo.

■ Zoom na muzeum – zapraszamy również do lektury innych tekstów ➸